top of page

Miło mi polecić wszystkim zainteresowanym nowy, internetowy periodyk - formy.xyz, wydawany przez WFP ASP w Krakowie i fundację Rzecz Piękna. Miło mi tym bardziej, że jako pierwszy tekst redakcja opublikowała mój artykuł pokonferencyjny Sprzężenie dodatnie.


Co kilka lat, Wydział Wzornictwa Warszawskiej ASP organizuje Międzynarodową Konferencję Teorii i Krytyki Designu - Fair Design. Druga jej edycja odbyła się w maju 2018 a dotyczyła problemu nadmiaru we współczesnej kulturze i cywilizacji końca (mamy nadzieję) rozpasanego konsumpcjonizmu. Miło mi, że z edycji na edycję organizatorzy zapraszają mnie do wygłoszenia (zawsze subiektywnego, nienaukowego) wystąpienia. Okiem projektanta-ironisty staram się odnieść do problemu na tyle ogólnie, prześmiewczo i niezrozumiale, by pobudzić myślenie (tak słuchaczy, jak i swoje) nad problemem.

Z opóźnieniem publikuję prezentację z wystąpienia i tekst powstającej właśnie książki pokonferencyjnej.

Linki w zakładce TEOR

Polecam książkę Fair book - aktywność. To wydawnictwo pokonferencyjne pod redakcją Magdy Kochanowskiej i Katarzyny Kasi, w którym znalazł się również mój artykuł Apologia Nieróbstwa (pod zmienionym omyłkowo tytułem Brak aktywności). Polecam wszystkim, którzy chcieliby przypomnieć sobie, przyswoić lub uzupełnić moje absurdalne wystąpienie na konferencji Fair Design 2015. Tekst załączam również w zakładce TEOR.

bottom of page