Jako ostatni prelegent, miałem przyjemność zamknąć swym wystąpieniem dwudniową konferencję Fair Design 2015.

Pierwsza z planowanych w cyklu dwuletnim, międzynarodowych konferencji teorii i krytyki designu, pod hasłem "design wobec wyzwań współczesności", w tym roku poświęcona była problemowi aktywności. Pozostając w zgodzie z własnymi przekonaniami i ironiczną metodą reagowania na świat, wygłosiłem "Apologię nieróbstwa". Ponieważ wystąpienie spotkało się z zainteresowaniem wielu osób, umieszczam "na gorąco", w zakładce TEOR, wzbogaconą o krótkie komentarze prezentację. W niedalekiej przyszłości, w ramach publikacji pokonferencyjnej, zostanie zaprezentowane pełniejsze podsumowanie. Być może uda się też...

 

Rozogniskowane zdjęcie "spojrzenia" Statora, czyli Symulatora Obecności wykonane teleskopem 500mm. Obiekt działa nieprzerwanie już blisko rok.

Obiekt o kodowej nazwie Rt1, będący narzędziem OBMS wkracza w fazę testów. Wykonany z zastępczego materiału Alumide (poliamid z wypełnieniem aluminiowym) zestaw prototypów w różnych rozmiarach, umożliwi wstępne badanie przez grupę ochotników. Obiekt Rt1 jest kontynuacją idei Organizatora Czasu. Zbliżona funkcja została zamknięta w znacznie bardziej ergonomicznej formie pierścienia. Używanie Organizatora Czasu nie będzie się już więc wiązało z koniecznością wyłączenia do tego celu jednej ręki. Do obsługi Rt1 wystarczą dwa palce. 

Nie definiuję sztywno zaresu, formy, ani częstotliwości wpisów. Pojawiać się więc będą zapewne nieregualrnie, w zależności od okoliczności, stanu umysłu i chęci. Dotyczyć będą zapewne wszystkich rodzajów mojej aktywności, ale także spraw wokół. Różnych. Do zobaczenia.

Please reload

Wyróżnione

Fair Design 2015

26/09/2015

1/1
Please reload

Bieżące

10/03/2019

13/12/2016

Please reload

Archiwum
Please reload

Tagi
Please reload